ÖVRIGT / Speglar / Spegel 1982067
nr 198 2067
förgylld, nyroko, H.114
Utrop:
2.000 kr
Såld:
1.500 kr
måndag 2 december 2002
kl 18:30:00
Nyrokoko
Självständig nystil som slog igenom i Europa på 1840-talet.